Zawory tego typu są niezmiernie znane.

Kulowe zawory są bez wątpienia najważniejszym elementem instalacji tak samo wodnej, gazowej, jak i grzewczej. Zawory tego typu są niezmiernie znane i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w mieszkaniach indywidualnych, w których aparatury nie są jakieś skomplikowane, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Tak samo w mieszkaniach jak i w fabrykacji idealnie spełniają swoje role. Kran tego typu jest kategorycznie niezwykle prostym w użyciu urządzeniem, z którym poradzi sobie właściwie każdy. Aby go podłączyć powinno się wyłącznie przekręcić właściwą dźwignię. Taka metoda użycia wynika z bardzo prostej formy już samego zaworu.

Jego zasadniczym elementem jest mosiężna kula. Zrobiona jest ona z wielką starannością. Kula ta obłożona jest otuliną chromu. Ciekawą informacją może przykładowo być to, że krany takie mogą także być wykorzystywane pod wodą. Takim jednym z kluczowych miejsc ich stosowania są miejsca pracy wiertniczej, gdzie wydobywa się, przy ich wykorzystaniu, naftę. Bez wątpienia są to kategorycznie odmienne zawory aniżeli te używane w domu. Posiadają one dodatkowe, specjalne szczeliwo. Są produkowane w zgodzie z naturą na prywatne zlecenia firm, które zajmują się wydobyciem nafty na wierzch ziemi.

Dzięki odpowiedniej pracy zaworów będziemy mogli zmniejszyć utratę energii. W głównej mierze o ich produktywności decydują zwłaszcza wyroby, które stosowane są do ich produkcji. Im materiały są lepsze, tym mniej zawodna będzie praca zaworu a także tym mniejszą utratę energii poniesie ostateczny klient.

Zobacz więcej: http://www.ql.com.pl/

spacer