Wywóz resztek po budowie

Po wieloletniej budowie domu na placu jest pełno rzeczy, które w pewnym momencie zaczynają przeszkadzać. Nie tylko gruz, ale odpady typu folie, plastiki, styropian oraz inne pozostałości po materiałach, jak przykładowo cement.
Niewykorzystane worki gipsu mamy możliwość oddać do sklepu, gdzie były zakupione, niemniej jednak jedynie jeśli zostały odpowiednio przechowywane, a ich termin przydatności nie jest mniejszy niż 30 dni. Oznacza to, że możemy oddać worki cementu 1.05, jeżeli już są ważne do 1.06. O ile oddamy je później to już nie będą odebrane.
Jeśli chcemy kontener warto być świadomym, żeby dopytać, czego nie możemy w nim po budowie umieszczać. Zwykle bywają to opony, papa i dawne okna PVC. Oprócz tymi szczegółami istnieje możliwość wrzucać do nich na 100% wszystko począwszy od małego gruzu, pokruszonych cegieł, kończąc na rurach z rynien, kubełkach po farbie, czy zużytych narzędzi do malowania.
Na rynku jest dużo typów kontenerów, niemniej jednak powinno się pokusić się w każdej chwili o największy – przeważnie wychodzi taniej. Kontener 7 m3 o bardzo dużych bokach posiada wymiary 180×350 cm i jest układany na podwórku za radą haka umieszczonego na aucie dostarczającym kontenery. Wywóz gruzu jest umawiamy na bieżąco. W dużej liczbie przypadków firmy podstawiają kontenery na 7 dni, niemniej jednak oferują wywóz pełnego pojemnika wcześniej – należy wtedy zwykle telefon i umówienie.

Autor: Wywóz gruzu Legnica

spacer