Wprowadziłam się z mężem do nowego lokalu mieszkalnego

Wyprowadziłam się z narzeczonym do nowego lokalu nieomalże miesiąc temu. Nasz nowiutki lokal mieszkalny był 1dnopoziomowy (na nasze szczęście bo wyprowadziliśmy się z blokowiska a także starczy nam łażenia schodami). Był przy głównej w ogromnej liczbie przypadków uczęszczanej drodze. Odznaczał się tym, że wybudowano go na niewielkim wzgórzu, co spowodowało, że nasze okiennice były praktycznie na tym samym progu, co deptak, przez co spacerujący mógł zaglądnąć do domu.

Bardzo mnie a także męża to stresowało, ponieważ nie posiadaliśmy w ogóle prywatności i zawsze się denerwowaliśmy, że nam ktoś zagląda przez okna. Nowoczesny dom, został przeze mnie zakupiony pusty dzięki temu też musieliśmy we wszystko inwestować samodzielnie oraz w każdym momencie było coś bardziej ważnego, wiec zakup czegokolwiek co żeby zasłoniło nasze okna schodziła w każdej chwili na dalszy zamiar. Tak zatem nasze szyby zostały poprzez ponad miesiąc zasłonięte prześcieradłami, byle aby wyłącznie ograniczyć widzowi teatr, jaki się grał co wieczór u nas w lokalu. Kulminacyjny moment przyszedł, w momencie gdy mój narzeczony przydybał sąsiada, mieszkającego naprzeciwko nas siedzącego na ławce wieczorem oraz wpatrzonego w nasze okno. Tego było już dla nas za wiele a także podjęliśmy decyzję, by zasłonić nasze okna w tydzień, a znakomicie już na 2gi dzień. W tej samej chwili usiadłam do komputera a także zaczęłam poszukiwać jakie mam możliwości oraz w czym mogę selekcjonować. Wyrzuciłam w tym samym momencie sposobność nabycia firan, bo nie bawi mnie możliwość wdrapywania się na drabinkę ściągania tego, prania, a następnie ponownego wieszania. Na pierwszy strzał więc poszły zasłony rzymskie, które na nieszczęście niemniej jednak wyrzuciłam, ponieważ mi kojarzyły się odrobinę z firankami, a także które powinno się by było otrzepywać z kurzu. Co więcej nie spodobała mi się ich faktura oraz ich wystrój po zawinięciu. Następna moja opcja padła na żaluzje, pamiętam jednak, że w naszym rodzinnym domu były takie i matka strasznie zrzędziła na nie, że się zacinają i okropnie osadza się na nich kurz, a dodatkowo są głośne, jak się je zaciąga. Wpadł mi do głowy również zarys ze specjalnymi dekoracyjnymi nalepkami na okna i zdecydowałabym się na taką możliwość gdyby nie rekomendacje internautów, na ich temat. Okazało się, że nic poprzez nie nie widać ze środka, zatem nie moglabym widzieć czy mi ktoś łazi po ogrodzie, co więcej przyklejane są na zawsze i od promieni słonecznych potrafiły odchodzić od okna. No i to mnie zniechęciło. W ostateczności wyszukałam możliwość swojego problemu, niby prosty a wpadł mi do głowy na końcu, czyli najzwyklejsza roleta. Dobra w nich opcja jest taka, że mogę wyselekcjonować wręcz walor, który mi odpowiada.

Na następny dzień od razu z rana pojechaliśmy zakupić nasz „mur”, od wścibskich spojrzeń sąsiadów, na 100% jak przewidywaliśmy był olbrzymi wybór, my W sumie wzieliśmy opcję dzień i noc, co dawało nam również komfort w ciągu dnia.

Więcej: żaluzje

spacer