To ona ma mieć swój styl oraz urok.

Łazienka – paradoks tego pomieszczenia polega na tym, iż spędzając w niej z reguły bardzo mało czasu w ciągu dnia, przy urządzaniu zabiera nam najwięcej energii. To ona ma mieć swój urok i styl. Jedną z podstawowych zasad, które umożliwiają to uzyskać, jest właściwy dobór płytek.

Najpopularniejsze są bez wątpienia cały czas ceramiczne. Z pewnością warto wiedzieć, że jest ich kilka odmian. Glazura przykładowo wyłącznie nadaje się na ściany. Płytki są cienkie a także kruche, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi stosuje się przede wszystkim terakoty (oczywiście nikt nie zakaże nam wyłożenia nią również i ścian). A to z tego względu, że są bardziej wytrzymałe. Wykonane z pokrytej szkliwem kamionki, występują gładkie, jak także fakturowane. Zdecydowanie najbardziej trwały oraz mocny jest gres. Twarde, odporne na oddziaływanie środków chemicznych jak i plamienie. Znacznie lepszym wyjściem, jeśli bierzemy pod uwagę parametry trwałości, jest klinkier szkliwiony.

Żeby dobrać należyty typ płytek oraz wzór a oprócz tego kolorystykę, musimy udać się do odpowiedniego sklepu, coś typu hurtownia i materiały budowlane. Oprócz bardzo bogatej gamy towaru, znaleźć możemy tam też specjalistyczne wsparcie sprzedawców. Pamiętajmy że przy pracy potrzebne będą elektronarzędzia.

Autor: benmar – elektronarzędzia

spacer