Terenowe opony to jednak niemały koszt.

Każdy kierowca pojazdu terenowego bardzo dobrze wie, że bez specjalnych opon nie będzie możliwa wspaniała a także komfortowa jazda. Terenowe opony to natomiast dość duży koszt. Kupienie 4 sztuk opon związane jest bardzo często z kwotą sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc złotych. Z tego właśnie powodu duża część osób wybiera kupno używanych opon. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne?

 

Opony terenowe z drugiej ręki bez wątpienia mają zarówno wady a także zalety. W pierwszej kolejności zacznijmy od pozytywów, a takim pozytywem jest oczywiście przystępna cena za produkt o stosunkowo bardzo dobrej jakości za ,który, w sklepie zapłacić musielibyśmy znacznie więcej. Części używane nie muszą być wszakże zniszczone czy niesolidne – bywa tak, że ktoś chce pozbyć się jakiś rzeczy ,z których bardzo rzadko korzystał albo po prostu kupił je przypadkowo. Tu jednakże trzeba wziąć pod uwagę obowiązek dobrego rozeznania się przed dokonaniem zakupów w historii danego towaru. Powinniśmy zatem posprawdzać zużycie opon,które nas interesują – nie ma sensu kupować takiej ważnej części tylko z powodu niskiej ceny, jeżeli za chwileczkę zmuszeni będziemy do ponownego kupienia opon. Tego typu oszczędzanie jest po prostu zbyteczne.

 

Używane opony terenowe kupić można w rozmaitych serwisach aukcyjnych jak na przykład allegro czy olx, a także w rozmaitych komisach. Warto mieć na uwadze to, że częstokroć nie będziemy mieli w takim przypadku możliwości otrzymania gwarancji.

Więcej: Opony terenowe

spacer