Tego typu ekran zbudowany jest ze specjalnej tkaniny.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnej jakości obrazu, na pewno wielokrotnie rzuciły Ci się w oczy projektory. Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu na tapecie albo ścianie istotnie pogorszy to jakoś obrazu.

Ekran tego typu ma niesamowite właściwości fizyczne, oczywiście których nie ma zwykła tapeta albo tradycyjna ściana. Tego typu ekran zbudowany jest ze specjalnej tkaniny, która ma konkretną strukturę. To właśnie ta struktura skupia światło lamp i wyświetla obraz bez jakichkolwiek strat jeśli chodzi o jakość. Wracając jeszcze do ściany i tapety – światło, które na nią pada nie jest właściwie odbijane od niej i to właśnie powoduje olbrzymie straty w jakości obrazu. Dodatkowo nie w każdej chwili przecież mamy tapetę czy ścianę w białym kolorze, mając tapetę czy ścianę zupełnie innego koloru niestety będziemy widzieć inne barwy aniżeli kolory oryginalne na puszczanym filmie czy jakiś obrazkach.

Jeśli rozchodzi się o rozdzielczość jest ona zasadniczo dobierana przez rozdzielczość określonego modelu projektora. Są również ekrany mobilne. Możemy ich używać właściwie w wszystkich pomieszczeniach. Ekrany tego typu są przede wszystkim doskonałym rozwiązaniem dla kogoś, kto częstokroć gdzieś podróżuje i jego praca zawodowa polega na różnych prezentacjach. Poprzez to nie trzeba się już o nic bać, iż w firmie lub jakiejś sali nie będzie w ogóle ekranu, na którym moglibyśmy wyświetlić swoją prezentację z takiego projektora i zachować przy tym bardzo dobrą jakość obrazu.

Tego typu ekrany mogą również zastąpić ekrany zwijane. Są one znacznie bardziej praktyczniejsze z tego powodu, że możemy je w każde dowolne miejsce zabrać a ich złożenie i rozłożenie trwa parę sekund. Nie musimy mieć żadnych kwalifikacji inżyniera żeby poradzić sobie z tego typu ekranem. Ekrany mobilne mogą znaleźć własne zastosowanie w większych firmach (korporacjach). Częstokroć są przeprowadzane warsztaty lub jakieś prezentacje multimedialne.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu dzięki odpowiedniej tkaninie, która skupia światło lampy nie stracimy jakości wyświetlanego obrazu. Ramowe ekrany zapewniają doskonałe położenie bez najmniejszych problemów. Stwarza to bezproblemową projekcję. Poprzez czarną ramę, na którą jest założone płótno otrzymać możemy doskonały kontrast. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z trwałego rozwiązania genialną opcją jest stacjonarny ekran. Jest wyprodukowany z myślą o stałych instalacjach takiego właśnie ekranu. Można zainstalować go do sufitu albo na ścianie. Sprawdzi się równo wyśmienicie w każdym jednym sektorze. Musimy jednakże podjąć decyzję co do modelu ekranu. Uzależnione jest to głównie od ilości wolnego miejsca jaką dysponujemy a dodatkowo od pomieszczenia.

Jeżeli nie potrafimy się zdecydować czy nasz ekran będzie zainstalowany na ścianie czy do sufitu na szczęście są też uniwersalne ekrany, które zarówno pasują na ścianę i do sufitu. Poprzez tego typu ekrany można czuć się jak w prawdziwym kinie, bardzo duży obraz, wystrój który samodzielnie możemy przyrządzić oraz dobre przekąski wprowadzą nas w filmowy nastrój. Bez najmniejszego problemu będziemy mogli zapraszać naszych przyjaciół na filmowe maratony czy też na wspólne oglądanie jakiś dobrego serialu. Bez wątpienia możemy to również spożytkować do grania w gry przy męskich spotkaniach.

Autor: ekrany projekcyjne

spacer