Światło jest bardzo istotnym elementem w projekcie lokalu.

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem projektu domu, wewnątrz oraz na zewnątrz. Oświetlenie w pokoju gra rolę nie tylko praktyczną, ale głównie estetyczną, w momencie kiedy robi wrażenie naszych gościach. Możliwości wyboru światła do lokalu mieszkalnego są niezmiernie szerokie. Różne żyrandole to oprawy świetlne, których istotna ilość na naszym rynku daje bardzo duże możliwości aranżacji danego wnętrza.

Zależnie od pokoju będziemy mogli pokusić się wybraniem intrygującej oprawy. Wnętrze, urządzone minimalistycznie czy w stylu luksusowym, potrzebuje stosownego światła. Lampy ścienne czy też podłogowe to główne kategorie, z jakich będziemy mogli wybrać. Zależnie od wystroju będącego dominującym w pokoju, możemy wyselekcjonować wśród wielu normalnego lub innowacyjnego światła.

Materiały wykorzystywane do produkcji są współcześnie niezmiernie różne. W cenie jest innowacyjne podejście, co do zastosowania a także łączenia różnorakich materiałów. Trawa, filc, plastik, metal to tylko niektóre materiały, które stosuje się do fabrykacji opraw oświetleniowych (klosze). Odmiennym istotnym elementem oświetlenia jest wybór koloru światła. Zależnie od tego, jaki efekt chcielibyśmy uzyskać możemy wybrać kolory ciepłe a także zimne. Ciepłe barwy są przyjazne. Z kolei barwa zimna sprawia, że czujemy się mniej komfortowo.

Zobacz: abażur

spacer