Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia.

W samochodach osobowych będziemy mogli wybierać sobie pomiędzy rozmaitymi rodzajami nadwozia. Przykładowo są nimi: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Odróżniają się między sobą nie tylko całym wyglądem lecz również funkcjonalnością.
Nasza charakterystyka pozwoli nam rozróżniać poszczególne modele samochodów.
Sedan to rodzaj nadwozia zamkniętego. Nadwozie można podzielić na 3 bryły: przedział silnikowy, pasażerski a ponadto bagażowy.
Limuzyna jest pojazdem niewątpliwie luksusowym. Tak samo jak marka sedan składa się też z trzech widocznych brył. Bardzo często jest znacznie większa od wspomnianego już sedana, w jej wyposażeniu często jest niewielki telewizor czy również barek z napojami alkoholowymi, a część pasażerska jest oddzielona od szoferki specjalna szybą.
W samochodach hatchback charakterystyczna jest tylna klapa bagażnika, która unoszona jest do góry wraz z szybą. W tego typu pojazdach częstokroć mamy możliwość złożyć drugi rząd foteli co zdecydowanie zwiększa powierzchnię bagażnika.
Kabriolet to z pewnością nadwozie które nie ma stałego dachu. Często dach jest mięciutki, możemy go składać albo zdejmować. Często kabriolet występuje w dwudrzwiowej wersji.
Natomiast auto kombi ma wydłużoną tylną część nadwozia. Co daje dodatkową objętość bagażnika samochodowego. Jest to tak zwane nadwozie dwubryłowe.
Dzięki różnorodności jaką proponują nam poszczególne marki pojazdów, możemy dopasować typ pojazdu do naszych wymagań.

Zobacz więcej: limuzyna Wrocław

spacer