Równe ząbki dodają atrakcyjności.

Niesamowity, prosty, śnieżnobiały uśmiech jest ideałem wszystkich, nie zważając na płeć, lata i status społeczny. Zęby są wizytówką ludzi, według przeprowadzanych badań, to na zęby spoglądamy najpierw spotykając nową osobę. Równe ząbki niestety nie są przeznaczone każdej osobie, ba najczęściej za linią ładnych zębów stoją systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jest tak ze względu na to, iż za krzywizny wewnątrz buzi odpowiada mnóstwo czynników, bardzo często w ogóle nie zależnych od nas. Bywa to na pewno w pewnym stopniu spowodowane genami, niemniej jednak też wpływ na ładne zęby ma dieta a także sposób przyjmowania potraw, już w niemowlęctwie.

Długotrwałe używanie butelki, gryzienie twardych potraw i tym podobne, może powodować wykrzywienie uzębienia. Jeśli białe zęby są oznaką atrakcyjności a także dodają zdecydowanej pewności siebie, to dokładnie tak samo nierówne zęby czy jakieś inne zaniedbania w tej kwestii, potrafią wpędzać w straszne kompleksy. Jeżeli już tak się dzieje, nie warto ignorować sytuacji, a jak najprędzej jej przeciwdziałać. Każde, wręcz najbardziej krzywe ząbki, da się naprostować. Oczywiście potrzeba na tego typu działania trochę czasu a także będzie trzeba wydać trochę pieniędzy, niemniej jednak , uwierz, to się odpłaci.

Proste ząbki dodają atrakcyjności, ładny uśmiech prezentujący linię prościutkich zębów, wygląda ślicznie na każdej fotografii a ponadto zjednuje nam przyjaciół. To prawda, starczy już parę pierwszych chwil, żeby wyrobić sobie pogląd o nowo poznanej osobie. Nie można zaprzeczyć, iż gdy taki ktoś, obdarzy nas pięknym uśmiechem, w tej samej chwili dodamy jej kilkanaście plusów więcej.

Zobacz: specjalista ortodonta Katowice

spacer