Ma pozytywne działanie na włosy oraz skórę na głowie.

Do tejże pory oleje były używane zwłaszcza w gotowaniu. Jednak obecnie coraz częściej doceniany staje się ich pozytywny sposób oddziaływania na organizm, przez to oleje mają szerokie zastosowanie w kosmetykach.
Lecz, żeby przetestować ich korzystny sposób oddziaływania na Twoje ciało, albo włosy nie musimy czerpać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.
Dziś odszukać je można w ofercie sporej liczby marketów z ekologicznymi kosmetykami.
Dobór olejów jest naprawdę wielki, dlatego podczas selekcji owego konkretnego, warto zastanowić się, jaki efekt zamierzamy osiągnąć po uprzednim jego wykorzystaniu oraz dopasować przy tym konkretne cechy oleju.Jednym z nadzwyczaj cenionych oraz najczęściej sprzedawanych staje się olej marula. Olej ten jest wytłaczany w niskiej temperaturze z pestek owoców drzew marula i ma oleistą, rzadką formę oraz lekko wyczuwalną woń.
Posiada bardzo różnorodne zastosowanie, dzięki czemu jest odpowiedni w każdej sytuacji. Należy poznać, jakiego typu posiada olej marula właściwości.
Posiada pozytywne działanie na owłosienie a również skórę głowy. Regularnie stosowany, pomoże uporać się z problemami takimi jak np. sucha skóra, albo łupież.
A włosy dostaną przez to blasku, gładkości i połysku oraz ograniczone zostanie łysienie.
Najczęściej natomiast jest wykorzystywany w pielęgnacji cery. Skuteczny jest podczas pielęgnacji skóry odwodnionej, podrażnionej i suchej.
Polecany jest nie tylko w walce ze zmarszczoną skórą, lecz i z pryszczami. Tłuszczowe kwasy pomogą utrzymywać dobre nawilżenie skóry, a witamina C niweluje i złagodzi zapalenie. Dzięki swojej bardzo lekkiej konsystencji szybko się wchłania oraz nie zapycha porów.

Więcej: płukanie włosów kawą

spacer