Poprzez witaminę C…

Askorbinian sodu jest to chemiczny związek organiczny, który jest używany jako odczynnik chemiczny, przeciwutleniacz oraz dodatkowo dodatek do żywności.

To nazwa naukowa znanej witaminy C, która ma sporo właściwości dobroczynnych. Badania pokazują, że askorbinian sodu jest zabójcom raka!

Poprzez witaminę C, zachowujemy w organizmie prawidłową liczbę limfocytów T, które stanowią podstawową barierę w walce z rozmaitymi chorobami i wszelkimi wirusami. Dlatego, jeżeli w naszym organizmie występuje jej niedobór, to jesteśmy mniej odporni na rozmaite zakażenia. Askorbinian sodu jest to podstawa ochrony naszego organizmu. Więc jeżeli szanujemy sobie swoje własne zdrowie lub zauważyliśmy, że brakuje nam tej właśnie witaminy, to warto zacząć stosować tą witaminę.

Co ciekawe, askobinian sodu troszczy się także o serce oraz chroni nas przed zawałem serca, który jak wiadomo, często ma bardzo poważne konsekwencje. Dzieje się to przez zapobieganie powstawaniu stanów zapalnych naczyń krwionośnych a także przeciwdziała powstawanie się szkodliwych dla naszego zdrowia zakrzepów.

Osoby, które dbają o własne zdrowie muszą dokładnie zastanowić się, jak dużo tej witaminy przyjmują w swoich posiłkach -być może będzie potrzebna nam właściwa suplementacja, która z pewnością przyniesie nam zamierzony efekt.

Askorbinian sodu może powodować zgagę oraz podrażnienia, a więc dawkę jego przyjmowania należy skonsultować z lekarzem.

Źródło: cytrynian magnezu

spacer