Piece wolnostojące zrobione są bardzo podobnie jak kominkowe wkłady.

Kominki ekologiczne wolnostojące są innowacyjną alternatywą dla tradycyjnych kominków. Paliwo dla biokomików stanowi paliwo ekologiczne – ciało ciekłe przygotowane na bazie alkoholu etylowego. Kominki ekologiczne nie oddziałują niedobrze na naturalne środowisko. W trakcie procesu spalania nie roztaczają żadengo zapachu, nie emitują także popiołu. Do wyboru mamy dużo nowoczesnych modeli biokominków. Biokominek może mieć prawie każdy bez przymusu posiadania kominowego ciągu, po prostu instalujesz i korzystasz. Służą one za ekskluzywną dekorację naszego domu, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Kominki ekologiczne spisują się zarówno w środku jak i na zewnątrz (możemy je wmontować na balkonie). Możemy go wykorzystać sezonowo albo cało rocznie wszystko uzależnione jest tylko od naszej kreatywności. Stanowią one miejscowe źródło ciepła.

 

Kominkowe wkłady, uwzględniając budulec, z którego są wykonane możemy podzielić na żeliwne a także stalowe. Ich montaż powiązany jest z bezwzględnym posiadaniem wylotu spalin. Zaopatrzone są w hartowane szkło. Nie możemy ich montować w każdym dowolnym miejscu. Można zakupić wkłady kominkowe z tak zwanym wodnym płaszczem, które umożliwiają ogrzanie całego mieszkania przy użyciu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet lub drewno zależnie od rodzaju wybranego kominka.

 

Wolnostojące piece wykonane są bardzo podobnie jak kominkowe wkłady ze stali albo żeliwa i wyposażone są w szkoło odporne na wysokie temperatury. Od zwyczajnych kominkowych wkładów wyróżnia je to że obrobione są cegłami szamotowymi, a paliwem może być pellet, drewno lub węgiel.

Więcej: biokominki

spacer