Odpowiednio zrobiony make up.

Należycie wykonany makijaż, który znakomicie podkreśli urodę dziewczyn to sztuka. Wiele kobiet ma skłonność do przesady oraz popełniania rozmaitych błędów które mają negatywny wpływ na końcowy efekt.
Niewątpliwie do takich najczęstszych zaliczyć możemy wykorzystywanie zbyt ciemnego lub zbyt jasnego podkładu, który odznacza się od koloru skóry i daje okropny efekt. Kolejnym popełnianym błędem jest nierównomierne nałożenie podkładu, co sprawia, że robią się straszne plamy o niejednolitym zabarwieniu. Za duża porcja fluidu a także pudru powoduje, iż makijaż niestety przypomina maskę. Makijaż może również zniszczyć źle dobrany róż do typu naszej urody oraz kolorytu cery, i aplikowanie go w nieodpowiednich miejscach lub w za dużej ilości.
Ogromne znaczenie bez wątpienia ma również umiejętność wykonywania make upu oczu. Niewłaściwe wykorzystanie tuszu do rzęs sprawia, że są one okropnie posklejane, pojawiają się na nich źle wyglądające grudki lub bardzo często też tusz odbija się nam na naszej górnej powiece nim całkiem zaschnie. Częstym błędem jest aplikacja dużej porcji cieni. Powoduje niestety to, że strasznie szybko się rolują i wygląda to nieestetycznie. Przeważnie dzieje się tak w sytuacji kosmetyków o słabej jakości.
Makijaż ust również powoduje niektórym kobietom sporo problemów. Nierównomiernie aplikowana pomadka sprawia, że zarys naszych ust wygląda jakby był rozmyty, jednak stosowanie ciemnej pomadki daje nam wyzywający efekt.

Zobacz: make-up Ciechanów

spacer