Od czasów, gdy prawie nikt nie miał laptopa w domu, do czasu, kiedy większych bądź przynajmniej znaczna część swej aktywności przeprowadza się w necie.

W ostatnich dwudziestu latach doświadczyliśmy prawdziwą rewolucję internetową. Od czasów, gdy niemal nikt nie miał laptopa w domku, do momentu, gdy większych lub przynajmniej duża część własnej aktywności przeprowadza się w sieci.

Pracujemy w nim coraz więcej – zakupy ubrań, jeszcze częściej żywności, elektroniki, kosmetyków, perfum, rezerwacje kuponów na rozmaite wydarzenia, lub zajmowanie hotelu. Dziś każda licząca się firma potrzebuje posiadać witrynę internetową oraz konto na Facebooku, w innym razie uchodzi za niewiarygodną. Zawarło toż do tego, iż są obecnie miliardy witryn internetowych, jednak dużo z nich niestety jest już przestarzałych i nie każda naprawdę wspomaga w znalezieniu danych, czemu w założeniu powrotnym miałaby służyć. Czym więc powinna charakteryzować się odpowiednio napisana strona internetowa?

Pewnym spośród ważniejszych elementów, jakie należałoby tu ująć jest dostępny oraz czytelny układ. Cóż nam nawet z najładniejszej strony, jeśli ciężko odnaleźć wszelkie informacje? W dodatku zawiły podział strony działa odpychająco i powstrzymuje do zatrzymania się na witrynie na dłużej.

Należałoby wybrać naturalną tonację, nie używać zbytnio wielu pomocniczych akcentów kolorystycznych, nie wstawiać zbyt wiele zdjęć ani filmów.

Dobrą praktyką stanowi zadbanie o przejrzyste menu, tak aby zainteresowani tematem mogli się na niej odszukać. Całość taki układ będzie wyglądał bardzo profesjonalnie, na czym zwłaszcza winno nam zależeć, wszak witryna internetowa jest wizytówką swej marki – jeśli wydaje się wrażenie, toż co konsumenci pomyślą o naszej marce? Czy w ogóle zamarzą się z nami skontaktować. Kolejna ciekawą praktyką jest nie używanie technologii flash ani zbytnio dużo animacji.

Potrzebujemy dbać, by strona funkcjonowała błyskawicznie i płynie, nie nacierała wizytora wyskakującymi okienkami, lub różnymi rozpraszaczami. Responsywne witryny internetowe są czymś, co odwiedzający wysoce kwalifikują, jeżeli nasza witryna zacznie zacinać się nie będzie cieszyła się licznymi wizytami, chociażby pomimo ciekawej treści. W tymże kierunku, oprócz zadania o kod rozejrzyjmy się za słusznym oraz responsywnym serwerem, ponieważ nawet dobry kod, na wolnym połączeniu będzie chodził koszmarnie.

Lecz zanim wstawimy tam własna stronę, należałoby jeszcze raz przyjrzeć się jej z bliska – jakie uczucie na mnie budzi? Czy chciałbym ją odwiedzić? Lub jej posiadacz stwarza poczucie specjalisty, czy może właściwie człowieka chaosu? Czy reaguje szybko i responsywnie? Dobrą praktyką jest nie jedynie składanie się na własnych doświadczeniach, lecz także pytanie o zdanie innych, wprawnych użytkowników netu. Jeśli i oni podzielą własne dobre zdanie dajmy ja na hostingu, dopilnujmy o dobrą domenę, dopilnujmy o jej wypozycjonowanie i cieszmy się dowolną metodą reklamy dla własnej działalności. Rezultaty przyjdą szybko samoczynnie, być może atrakcyjne. Nakład takiej czynności winien być mały.

Więcej: Responsywne strony internetowe

spacer