Obszar wokół głównej roślinki wyłożyć kamyczkami.

Nie tylko kwiatki stroją ogródek. Również rozmaitego rodzaju dodatki powodują, że możemy czuć się w ogródku jak w odmiennej krainie. Na przykład kamień ogrodowy, który nie musi być jedynie dodatkiem. Rozmaite rodzaje kamieni spełniają się tak estetycznie, co praktycznie. Kiedy dróżki naszego ogrodu po deszczach długo nie potrafią się osuszyć, wtedy taki żwir, czy grys wystarczająco ograniczy nieprzyjemności przechodzenia po bagnie. Możemy również kreatywnie odgradzać pola ogródka przeróżnymi typami kamienia. Na podjazdach bardzo dobrze sprawdza się granitowa kostka. Wolno układać ją w przeróżne wzory, bo jej typów jest dużo. Różnorodność barw kostki granitowej przy ciekawym ułożeniu usuwa banalność. Wielkość pojedynczych kosteczek także jest różna, więc można złożyć zamówienie na wiele rodzajów oraz swobodnie je układać. Jeżeli sami nie jesteśmy wystarczająco na siłach by w naszym ogródku wszystko wspaniale się rozmieściło – pozwólmy zostawić robotę specom.
Jeżeli pragniemy aby nasz ogródek wyglądał jak roślinne muzeum lub laboratorium — możemy powierzchnię dookoła roślinki naczelnej przysypać kamyczkami. Wtedy niechciane roślinki będą miały przeszkodę, by zaistnieć. Do tego celu sprawdzają się otoczaki.
Kamieniami możemy także przysypać ujęcie wody, altanę bądź odgrodzić  przestrzeń ogrodu służący do opalania. Jeżeli mamy w ogrodzie basen, który bywa wystawiany tylko w czasie miesięcy letnich — też możemy go obsypać otoczakami.

 

Źródło: kamień ogrodowy

spacer