Nie ma żadnych drobinek ścierających, poprzez co absolutnie nie zagrażają nam jakiekolwiek podrażnienia mechaniczne.

Od dłuższego czasu można dostrzec o wiele większe dbanie o swój wygląd, szczególnie u pań. Wiele zabiegów poprawiających urodę będziemy mogli wykonać samodzielnie w mieszkaniu jak i w gabinecie u kosmetyczki. Jednym z tego typu zabiegów jest peeling enzymatyczny. Peeling też należy do rodzaju peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma na celu oczyścić skórę oraz pozbyć się martwego naskórka, w momencie kiedy tradycyjny peeling do buzi zawodzi. Poprzez to, iż w składzie zawiera roślinne enzymy – głównie bromelanine (pozyskiwana bardzo często z ananasa oraz papai) i syntetyczne enzymy – keratoline, która złuszcza martwy naskórek po nałożeniu peelingu, bez potrzeby przeprowadzenia masażu twarzy.

Enzymy wyróżniają się zdolnością rozpuszczania białek, z czego zwłaszcza składa się naskórek martwy. Tego typu peeling posiada również enzymy, które odpowiedzialne są za regenerację skóry twarzy oraz przyspieszają proces budowy nowych komórek. Przenika do skóry na mniej więcej 30 mm, zatem można robić go w domu. Wykorzystywany, w formie maski na skórę twarzy i pozostawiając go na parę bądź paręnaście minut.

Na pewno zaletą peelingu enzymatycznego jest fakt, że daje lepsze rezultaty od mechanicznego peelingu a wystarczy go tylko nałożyć i chwileczkę pozostawić na twarzy. Nie zawiera ścierających drobinek, przez co absolutnie nie grożą nam żadne podrażnienia mechaniczne. Tego typu peeling możemy stosować do absolutnie każdego rodzaju cery. Mogą aplikować go również osoby z cerą naczyniową a także wrażliwą. Wszelkie informacje które znajdują się na stonce https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam przekonać się, czy peeling ten będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry.

 

spacer