Nasze zdrowie to nie przelewki.

Gdy chory leży w szpitalu najczęściej nie czeka niestety na niego nic miłego – ot, będzie całkowicie wyleczony – jeżeli ma ogromne szczęście, oczywiście (chociaż prawdą jest, iż w obecnych czasach umiejętności, doświadczenie lekarzy, jak również medycyna, stoją na wysokim i z roku na roku coraz wyższym poziomie). Często w swoich myślach myśli chory o śmierci – niekoniecznie takiej fizycznej, ale o śmierci jego własnej duszy, niezależnie od rezultatu działań doktorów. Nawet pielęgniarka szpitalna niestety nie potrafi przeznaczyć pacjentowi dużo czasu – a to dla niego niewyobrażalnie istotne.
Ludzkie zdrowie to nie przelewki, a medyczna pomoc jeszcze bardziej. Nic jednak nam nie szkodzi tak, jak nadszarpnięcie zdrowia duszy – zgodzi się z tym chyba każdy, kto chociaż raz miał taki problem – albo ktoś z jego rodziny lub przyjaciół. Szpital to zdecydowanie nie tylko budynek – a zapewne nie powinien tylko tym być. Pacjent to ważny klient szpitalny – któremu niezwykle potrzebne jest  wsparcie od jego najbliższych, ale i od całego personelu. Ogromna szkoda, że tak bardzo mało osób pamięta o tym aspekcie.
Uczelnie kształcące młodych lekarzy również wydają się o tym zapominać. Wszak nie dla samego zysku się żyje, a dla radości z życia – warto o tym pamiętać.

Więcej: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/

spacer