Następne wybory, które trzeba podjąć, dotyczą kafli łazienkowych.

Zakupując całkowicie nowe mieszkanko, wybierając budowę własnego domu, bardzo często nie mamy pojęcia z ilości decyzji, które musimy podjąć. Oferowane na rynku nieruchomości lokale w deweloperskim stanie, to wyłącznie ogólnie wykończone pomieszczenia, w których będziemy musieli jeszcze wiele rzeczy pokończyć. Jednakże dopiero podczas domku ma się do czynienia z mnóstwem decyzji do podjęcia. Jeśli nie mamy pieniędzy na profesjonalnego architekta, który za nas przygotuje całe wyposażenie – a tak często jest – to od chwili, gdy budowa wchodzi w końcowy etap wykończenia, pojawiają się różne pytania. W ogóle nie ma znaczenia, czy mieliśmy to przystrzelane, czy posiadamy już pomysł, jak powinien wykończony być nasz dom.

Już na samym początku, ekipa która wykonuje dla nas prace musi wiedzieć, czy nasze ściany będą pokryte zwykłym tynkiem, czy też może ma być położona specjalna gładź gipsowa. Wypytywać się nas będą, czy chcemy sufity podwieszane, czy chcemy wyłącznie tynk. Przy tej drugiej opcji pojawia się pierwsza uwaga – częstokroć zdarzają się na sufitach różne pęknięcia, które będą nas denerwowały w momencie kiedy na nie spoglądamy. Sufity podwieszane świetnie maskują tego typu wady.

Dalsze kłopoty będą nam towarzyszyły, w momencie kiedy będzie trzeba postanowić, czy chcemy, aby w salonie były płytki, czy może gustowne deski z drewna. Dla osób, które są mniej zamożne pozostają rodzime gatunki drewna, z jakich wciąż najpopularniejszy jest dąb, lub tradycyjne panele podłogowe. Przy układaniu podłogi z drewna, niezależnie, czy egzotycznego, bądź rodzimego, wydaje mi się, że dobrze zastosować deski drewniane, które mają fugę wykonaną w sposób specyficzny. Fuga tego typu ma kształt litery „V”, i poprzez to tak samo latem jak zimą nie będziemy zauważali pracującego drewna. A to, że drewno pracuje zależnie od wilgotności oraz temperatury otoczenia, to jest czymś normalnym.

Następne wybory, które trzeba podjąć, dotyczą kafelek do łazienek, aranżacja kuchni. Właściwie każde nasze pomieszczenie, właściwie każdy fragment mieszkania związany jest tylko i wyłącznie z naszą decyzją. Ale wszakże wszystko to robimy tylko i wyłącznie dla siebie. Chcąc, żeby końcowy wygląd przez długi okres czasu budził ogromny zachwyt, żeby zapobiec potencjalnych błędów, znakomicie się do tego przyłożyć. Wybrać wspomnianą wcześniej fugę w kształcie litery V na deskach podłogowych, czy zastosować podwieszane sufity. Są to małe elementy, które mają niesamowity wpływ na to, jak później będą wyglądały nasze ściany lub nasze podłogi w eksploatacji. Powiązane będzie to natomiast z nieustannymi wizytami w sklepach z akcesoriami budowlanymi.

Dzisiaj przystępność oraz wielki wybór przeróżnych produktów sprawia, że budowa i wykończenie nie jest na szczęście już tak męczące, jak dawniej. Dodatkowo produkty które można dostać w sklepach są bardzo wysokiej jakości, i dzięki temu ostateczny efekt często jest niesamowicie zachwycający. Dodatkowo w każdej hurtowni budowlanej jest możliwość zakupienia łazienkowej aranżacji, przekonania się jak dany produkt będzie się prezentował dzięki odpowiedniej wizualizacji. Poprzez to nasz wymarzony dom będzie niesamowity.

Zobacz: sufity napinane

spacer