Na pewno tych ani jedna osoba nie kwetsionuje

Oświetlenie lokalu mieszkalnego od jakiegoś czasu nie spełnia już tylko roli użytkowych. Bez wątpienia tych nawet jedna osoba nie neguje, ale trzeba stwierdzić, że obok zastosowania użytkowego, oświetlenie poszczególnych pokoi pełni również role ozdobne.

Zacznijmy od momentu, w którym praktycznie startuje swój dzień, czyli od ubikacji. Ponieważ nasze soczewki po śnie nie są nadal przystosowane do silnego światła, bazowe światło powinno być łagodne. Światło toalety powinno nas głównie lekko cucić do roboty. Bardzo dobrze również, w momencie kiedy obok naczelnego ośrodka światła w ubikacji znajduje się źródło punktowe. Obowiązkowo musi ono być zespojone z lustrem, aby poranny makeup czy małe zabiegi higieniczne można było zrobić dobrze.

Zupełnie inaczej niż w łazience ma ukazywać się oświetlenie dużego pokoju. Ponieważ salon jest pokojem relaksu a także nauki, istotne jest nie tylko, by oświetlenie było tu ciepłe oraz z opcją regulowania natężenia. Równie bardzo ważna staje się także otoczka, która musi dać wnętrzu oryginalny charakter. Z pewnością funkcję takiej błony pełni przede wszystkim żyrandol. W salonie spełnia on niezwykle bardzo istotną funkcję upiększającą. Oraz to nie tylko wtedy, w momencie gdy  oświetlenie jest zapalone. Także w trakcie dnia jest on elementem decydującym o akcencie walorowym pomieszczenia. Poprzez to również jego dobór ma być w każdym momencie perfekcyjnie określony.

Oświetlenie, które jeszcze niedawno było jedynie ułatwieniem w naszym życiu, obecnie jest również fragmentem decydującym o tym, jaki w pokoju jest nastrój.

Więcej : żyrandole

spacer