Mało znana rasa psów.

Szwajcarski Pies Pasterski to może nadal mało znana rasa psów. Ci natomiast, którzy świetnie ją znają, zapewniają, iż psy te posiadają w sobie ogromne pokłady czułości oraz ciepła. I pomimo, iż są naprawdę duże, tak jak ich nawa wskazuje, wcale nie należą do ras groźnych.
Są elegancko umaszczone, masywne i bez dwóch zdań zachwycające. I to w sumie już od pierwszych chwil życia. Jeśli ciekawi nas Duży Szwajcarski Pies Pasterski szczeniaki, szczeniaki od razu ukażą nam, na jakiego druha jesteśmy wstanie trafić, bądź też jakiego możemy osobiście wychować. Powinno się bowiem w tym miejscu wyodrębnić, że psy te bywają także ogromnie charakterne. Lecz tylko i wyłącznie wtedy, kiedy od małego niedobrze je traktujemy. Jeżeli jako szczeniaki obdarowywane są uczuciem, same stają się wspaniałymi druhami. Nie są agresywne, ale niesamowicie przyjazne. Nie preferują też samotności. Bardzo lubią natomiast spędzać czas ze swoimi opiekunami, do których bardzo szybko się przywiązują. To wszystko sprawia, że takowy piesek w pełni przeznaczony jest dla takich ludzi, którzy chcą posiadać w nim swojego towarzysza, to znaczy tam, gdzie będą w charakterze domowych psów. Chociaż ogród lub podwórko również bardzo lubią.

W którym miejscu znaleźć prawdziwego psa owej rasy? Jeśli rzeczywiście ciekawi nas Pies Pasterski, certyfikowana hodowla jest dla nas najkorzystniejszym wyjściem. Należy pamiętać, iż oczywiście za rasowego psa trzeba zapłacić o wiele więcej, lecz zakup z nielegalnych miejsc tylko i wyłącznie krzywdzi zwierzęta. Wspomagajmy hodowle, które odpowiednio troszczą się o czystość ras codziennie.

 

spacer