Kiedy już własna broda wzrośnie…

Dużo jednostek myśli nad zapuszczeniem bródki, jednak wydaje im się, iż ich zarost nie jest do tegoż optymalny. Aby się przekonać, czy swoje owłosienie na twarzy przyznaje się do zapuszczenia brody, lub także nie potrzeba wcześniej spróbować ją zapuścić.
Wiele osób zarabia, posiada życie rozrywkowe oraz odczuwałoby się niekomfortowo podczas etapu zapuszczania brody. Na zapuszczenie zarostu potrzeba poświęcić prawie dwóch miesięcy i nie sięgać przez ten czas maszynki do golenia. Jeśli nie możemy sobie na toż pozwalać, potrzebujemy wybrać moment, jaki będzie najodpowiedniejszy dla nas. Na przykład wolno to dokonać w czasie wakacji lub wypoczynku. Jeśli mamy mało czasu, zarost można rozpocząć zapuszczać na tydzień lub dwa przed zapoczątkowaniem wypoczynku.
Gdy już własna broda przyrośnie, możemy ocenić własny zarost oraz wejść do czynienia. Zaniedbana broda niewątpliwie nie wypatruje odpowiednio, więc trzeba będzie ją skrócić. Do tegoż potrzebny będzie nam trymer, którym wolno modyfikować rozciągłość włosa, kiedy nasza broda nie bywa jeszcze zbyt długa.
Istotne jest również dokładne badanie, jak nasz zarost się umieszcza na brodzie. W poszczególnych położeniach na policzkach może występować niewiele włosów. Wówczas należy ustalić odpowiednio szeroką linię policzkową swego zarostu. Środowiska, które są koślawo owłosione, przynależy ogolić do równej kreski włosa.
Istotne jest też zadbanie o dolną linię zarostu na szyi. Potrzeba ją wyrównać, ale nie można przesadzać z jej zgoleniem, ponieważ z owłosioną buzią oraz całkowicie ogoloną szyją, możemy wyglądać zabawnie.

Więcej: tutaj

spacer