Kawa do włosów

Wspaniałe, nieskazitelne włosy mogą być Twoją wizytówką.Ale, aby takie były masz obowiązek skupić na nich uwagę i ich dobrej pielęgnacji.

Jednym z surowców stosowanym podczas pielęgnacji włosów jest kawa.Dla kogoś może to być spore zaskoczenie, ponieważ kawa kojarzy się tylko z substancją o ładnym zapachu oraz pobudzającym działaniu.

Natomiast ma swoje użycie także w kosmetykach. Najczęściej wykorzystywana jest w formie peelingu na skórę.

Kawa do włosów ma naprawdę niezwykle dobre działanie, dlatego dobrze jest ją wprowadzić jako składnik swojej rutyny w pielęgnacji. Główny sposób, w który możemy ją wykorzystać, to peeling z kawy do włosów. Niezwykle skutecznie czysci włosy oraz skórę na głowie. Najlepiej za jej użyciem przeprowadzić masaż skóry na głowie, jaki pobudzi krążenie, zasila cebulki, co spowoduje, iż włosy szybciej urosną. Po takim operacji trzeba wnikliwie wymyć głowę z resztek ziarenek kawy. Taki peeling powinno się robić raz w tygodniu.

Kolejny sposób, to zastosowanie maseczki z kawy do włosów. Kawa wygładza i nadaje blask włosom, które natychmiastowo wydają się zdrowsze i piękniejsze. Kawę można też zastosować w postaci płukanki, która potrafi delikatnie przyciemnić włosy o jeden ton. Przez to też jest polecana dla szatynek i brunetek, natomiast nie polecana blondynkom.

Następny sposób, to użycie kawy, jako dodatek do szamponu lub odżywki. Będzie ich wspaniałym dodatkiem dzięki cechom wygładzającym i nawilżającym. Możemy także zrobić swój produkt kawowy na bazie hydrolatu, który sprawdzi się jako mgiełka nawilżająca.

Źródło: kawa do włosów

spacer