Jeszcze parę lat dawniej beton kojarzył się nam wyłącznie z wylewami, które wykonywane były zazwyczaj przy budowaniu domów jednorodzinnych.

Przyszłościowe wnętrze to raczej spokojne, jednolite kolory, bardzo delikatne faktury a także przede wszystkim naturalne materiały. Od paru już lat rządzącym w tej dziedzinie jest beton, demonstrowany omal na każdym kroku. Jeszcze parę lat temu beton kojarzył się nam jedynie z wylewami, które wykonywane były zazwyczaj przy budowie domu. Chyba nikt nie wypatrywał piękna w surowym oraz chłodnym tworzywie, a podwórka przed domami wyłożone tymże produktem, były tylko funkcjonale. Z pięknem miały mało wspólnego. Obecnie jest zupełnie inaczej.

Każdy, kto wykańcza dom szuka elementów wykonanych z betonu, które znakomicie pasują do większości pokoi. W pierwszej kolejności a także najmocniej znane były płyty betonowe. Na sam początek kładzione w typowo loftowych wnętrzach, mających wygląd techniczny. Dzisiaj królują także w salonach i pokojach do spania. Sława tego rozwiązania jest tak duża, iż gotowe duże płyty o różnej powierzchni czy też kolorystyce odnajdziemy zasadniczo w przeważającej większości sklepów oferujących materiały do budowy. Możemy niewątpliwie skusić się o własnoręczne opracowanie płyt, co nie będzie jakieś skomplikowane, jednakże wymagać będzie od nas odrobinę dokładności oraz przede wszystkim koncepcji. Dalszym elementem, jaki coraz częściej jest przez nas spotykany w domach, są doniczki z betonu.

Znów trzeba cofnąć się kilka lat do tyłu, gdy takie donice były montowane jedynie w mieście. Olbrzymie doniczki powypełniane różnymi kwiatami to obraz, jaki w pamięci zachowaliśmy z dawnych starówek różnorakich wielkich miast. Obecnie te rozwiązania przyszły do naszych drzwi i chętnie umieszczamy takie doniczki betonowe nie tylko na tarasie, ale i w pokojach gdzie przyjmujemy gości. To z racji swojego oryginalnego koloru, pomysł na ciekawy dodatek w pokoju. W aranżacji lokalów często zdarzają się również lampki betonowe. To też kolejny element, który dokłada niesamowitego uroku oraz charakteru naszym wnętrzom. Lampki biurkowe lub stojące bardzo ciężkie lampki są modą, która to jakoś prędko nie przejdzie. Każdy, kto też pragnie mieć takowy detal oświetleniowy w swoim mieszkaniu, bez wątpienia może nie tylko nabyć już gotowe rozwiązanie, ale przygotować je we własnym zakresie.

W sieci internet odnajdziemy całe mnóstwo instrukcji, jak przygotować konkretne elementy aranżacji wnętrza z betonu. Nabywając gotowe wielkie płyty, lampy czy doniczki trzeba liczyć się z tym, iż zapłacimy za nie sporo. Trendy oraz duży popyt na takie produkty sprawiają, iż osoby produkujące dość odważnie podnoszą swoje ceny. Zdają sobie sprawę, że ich unikalny wyrób wysprzeda się wyjątkowo śpiesznie. Nie ma więc obaw, iż wyprodukowane elementy będą czekać wieloma miesiącami na półkach. Decydując się na rozwiązania z betonu, należy także szukać nieznacznych, domowych fabryk. Tam odnajdziemy prawdziwe arcydzieła, a nie wykonywane na skalę przemysłową przedmioty. Te kupione od kogoś, kto, robi je na podstawie własnego pomysłu, staną się bez wątpienia oryginalne. Staną się wspaniałą dekoracją. Chcąc wykorzystać beton w lokalu, poszukajmy rozwiązań oryginalnych, jakie sprawią, że wnętrza będą niepowtarzalne. Warto pamiętać też, by nie przesadzić z tymże materiałem. Zbytnie nasycenie detali z betonu niestety może wywołać efekt inny od zamierzonego.

Autor: lampy betonowe

spacer