Jeśli zatem nie chciałbyś aby trawa zajmowała miejsce przeznaczone dla pozostałych roślin, na pewno będziesz potrzebował obrzeża trawnikowe.

Jeżeli przeglądasz właśnie ten wpis, to jest prawie pewne że posiadasz ogród i w związku z tym chciałbyś by był on piękny oraz odpowiednio zagospodarowany. Spośród sporej ilości różnych wyzwań które czekają na Ciebie parę z nich dotyczy Waszego trawnika. Chwasty, pojedyncze kępki, wypalone przez słońce miejsca oraz dodatkowo nadmierny porost trawy to najpowszechniejsze z nich. W tym artykule pokrótce wspomnę w jaki sposób usunąć jeden z tych kłopotów raz a porządnie.

Jeśli zatem nie masz zamiaru ażeby trawa zajęła miejsce które wyznaczone jest dla innych roślin, potrzebować będziesz obrzeża trawnikowe. Sam wynalazek nie jest technicznie jakoś specjalnie skomplikowany. To zwyczajny kawałek plastiku który wyznacza konkretną granicę do jakiej trawa urośnie. Często jest plastyczny, zatem bez najmniejszego kłopotu zdołasz uformować na przykład niewielki łuk pomiędzy ścieżką a trawnikiem.

Jeżeli zainteresował Cię temat i chciałbyś się pozbyć kłopotu znacznego przerastania trawy powinieneś się zaciekawić produktem geobord. Jest to specjalne obrzeże trawnikowe niezwykle proste jeśli chodzi o montaż, opracowane z zdecydowanie bardziej odporniejszego plastiku. Obrzeże te mocuje się przy pomocy kotew do podłoża. To znaczy brak potrzeby kopania. Warto wspomnieć iż obrzeże te działa na różnorakich podłożach jak na przykład żwir, ziemia czy kostka granitowa. Dostępny jest także w paru kolorach.

Jeśli zatem chcesz sobie nieco oszczędzić nieustającej pracy z trawą której w ogóle nie powinno być w niektórych miejscach, na pewno powinieneś zainwestować trochę w tego typu obrzeża.

Źródło: geobord

spacer