Ile będzie nas kosztować porządne ubezpieczenie malucha w placówce przedszkolnej?

Przedszkolne ubezpieczenie czyli NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych zdarzeń).

Poprzez takie ubezpieczenie ochroną obejmowane są nasze dzieci w placówce przedszkolnej ale nie tylko. Czy tego typu ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest obowiązkowe? Na pewno nie. Ale w momencie kiedy dziecko na skutek nieszczęśliwego wypadku będzie potrzebowało specjalistycznej pomocy specjalistycznej może niestety to kosztować niemałe pieniądze. Należy więc pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

Jak wiele będzie nas kosztować tego typu ubezpieczenie dziecka w placówce przedszkolnej?

Zakup ubezpieczenia NNW na cały rok szkolny bądź przedszkolny nie jest bardzo drogie – średnio do 100 złotych. Możemy liczyć na liczne zniżki wręcz 50 %, jeżeli trochę większa grupka przedszkolaków zdecyduje się na oferowaną poprzez władzę placówki propozycję. Kwota może zejść dosłownie do 40 pln rocznie. Takie ubezpieczenie można wybrać również u zupełnie innego ubezpieczyciela, niekoniecznie tego, który współdziała z placówką przedszkolną. Ubezpieczenie dziecka w szkole ochrania życie oraz stanu zdrowia maluchów na terenie placówki przedszkola a nawet poza nią. Trwa cały rok uwzględniając też wakacje. Niektóre agencje zajmujące się ubezpieczeniami zachęcają niskimi kosztami przykładowo. 40-50 zł rocznie. I tutaj pojawia się chwyt marketingowy przykładem może być chłopak który biegnąc przewrócił się i stłukł sobie swoje okulary. Rodzice byli pewni iż dostaną odszkodowanie za poniesioną szkodę. Nic bardziej mylnego! Polisę ubezpieczeniową którą nabyli niestety nie kryła rekompensaty dla strat materialnych. Dlatego tuż przed każdym zakupieniem ubezpieczenia, trzeba prześledzić dokładnie całą taką polisę.

Najlepiej zasięgnąć porady sąsiadów, znajomych z jakiej agencji polisę NNW mogą polecić, albo sprawdzić w globalnej sieci internet w różnych rankingach agencji ubezpieczeniowych.

Zobacz więcej: ubezpieczenie dziecka w szkole

spacer