Czym zasadniczo jednakże jest tego typu marketing?

W sieci występuje niesłychanie dużo ofert dotyczących marketingu online. Na słowo internetowy marketing niewątpliwie każdy przedsiębiorca podnosi się wyżej na krześle i zaczyna dokładnie słuchać, ponieważ ten temat jest dla każdego posiadacza firmy niezwykle ważny.

Czym zasadniczo jednak jest taki marketing? Internetowy marketing to odmiana marketingu, która jako kluczowego medium używa strony www (ang. World Wide Web) a dodatkowo globalnej sieci. Celem tego rodzaju marketingu jest zwłaszcza przesyłanie informacji reklamowej i pozyskiwanie kontrahentów. Przykładami takiego typu reklamy są przykładowo banery z logo firmy oraz linkiem do strony internetowej naszej spółki które zamieszczone są na wszelakiego rodzaju stronach, rezultaty wyszukiwarki internetowej (czym lepiej pozycjonowana jest strona tym więcej ewentualnych klientów ją będzie mogło zobaczyć) lub różnego rodzaju reklamy multimedialne, które mogą być interaktywne, w formie niewielkich prezentacji lub filmików. W wszelkie działania w tym zakresie należy także wliczyć różne reklamy i różnego rodzaju aktywność na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter albo Snapchat.

Z początku jednakże internetowa reklama polegała głównie na tak zwanym mailingu. Mailing polegał na przesyłaniu rozmaitych reklam drogą internetową. Dziś tego rodzaju maile są bardzo często odbierane jako spam, natomiast pomimo to bywa to wciąż niezmiernie powszechna forma e-marketingu. Jeżeli prowadzimy korporację, warto poświęcić czas na marketing internetowy. Jest to bardzo ważne zagadnienie,jakie pomoże nam stworzyć szeroką bazę nabywców i pomoże dostać się do większego grona osób.

Autor: www.evolve-poznan.pl

spacer