Czy to zasługa świetnych kierowców?

Zaufanie drugiemu człowiekowi bardzo szybko okazujemy. I absolutnie nie mówimy tutaj o przyjaciołach czy rodzinie, ale całkiem obcych ludziach.

Ktoś może zapytać: „Jak to? w jaki sposób okazujemy zaufanie komuś kogo nie znamy?” Ale okazujemy zaufanie i to każdego dnia. Każdy kto ma prawo jazdy codziennie igra z utratą życia i ryzykuje tym, iż może skrzywdzić siebie a oprócz tego innych użytkowników ruchu. Wydawać się to może dziwne, niemniej jednak taki aspekt bardzo rzadko jest brany pod uwagę. Jednak nie możemy ukrywać, iż codziennie na uliczkach giną ludzie. Wypadki z uczestnictwem pojazdów to okazuje się najczęstsze wypadki, w których jeśli nie giną to choćby są poszkodowane osoby. Niestety prawko, mimo że wymaga egzaminu dla bardzo wielu jest rozrywką i nie do końca zdają sobie sprawę z tego jakim tak rzeczywiście zaufaniem obdarzają go inne osoby. Dostanie niezbędnych uprawnień do prowadzenia różnego typu pojazdów jest coraz trudniejsze. Wymogi, które koniecznie muszą być spełnione do uzyskania tego typu pozwolenia są wysokie. Jednakże i tak zdawalność tego typu egzaminów jest wyjątkowo wysoka.

Czy jest to zasługa doskonałych kierowców, jacy bez kłopotu radzą sobie na uliczkach i znają wszelkie przepisy, czy jedynie przychylność osób egzaminujących lub zwyczajne szczęście?

Czytaj dalej: nauka jazdy Ostrów Wielkopolski

spacer