Czasem siedzą w absolutnej ciszy…

Z pewnością wielu osobom nie powiodło się w życiu. Niektórym trochę bardziej, z kolei innym mniej. Oczywiście nie zawsze było to z ich winy. Najbiedniejszych spotkać możemy na ulicach, błąkających się bez bezpiecznego schronienia. Czasami siedzą w ciszy zajmując się sobą, czasem można usłyszeć ich apele o pomoc. Czasem niestety jesteśmy obojętni na ich krzywdę a ponadto to, że nie mają co jeść i są zmarznięci. Często nie chcemy im w jakikolwiek sposób pomagać, z góry zakładając, że są pijakami i że zamiast czegoś do jedzenia zakupią alkohol.

Pomoc dla biednych organizują wszakże wszelkiego typu ośrodki, dlaczego więc nie udają się tam, zamiast prosić o pomoc na ulicach? Często takie osoby również mają własny honor, który musimy traktować z szacunkiem. Nie chcą niczyjej pomocy, nie chcą dostosowywać się do zasad, które trzeba respektować we wszelkiego typu ośrodkach, w których pomaga się biednym. Niewątpliwie bardziej wolą przyjąć jedzenie czy też pieniądze i iść w swoją stronę. Czy często reaguje się na takie apele o wsparcie?

Czasem zamiast pomagać na ulicy, można zauważyć ludzi, którzy tworzą wszelkiego typu charytatywne ogłoszenia, w których zgłaszają chęć pomocy, przykładowo poprzez oddanie własnych ubrań, artykułów spożywczych czy nawet niepotrzebnych mebli. Czasem to to właśnie takie organizacje charytatywne udostępniają ogłoszenia proszące o wsparcie. Zazwyczaj na całe szczęście nie brakuje chętnych wolontariuszy.

Więcej: apele o pomoc

spacer